Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Vidět jako dítě

3. prosince 2014 v 9:09 | Drápek |  O někom, něčem...
O tom, že dítě vidí svět mnohem lepšíma a pozornějšíma očima už víme. Většina si však teď řekne: "Já už přeci dítě nejsem, tak proč se takhle dívat na svět?" Ale nejde o to, být dětinský, ale dětský. Vidět v každé věci kousek radosti a hravosti. Užívat si společné chvíle s rodinou a kamarády, které se věkem pouze změnily např. na společné posezení v kavárně místo hraní si s panenkami. Pořád vám to ale přináší radost, no ne? :)
Podle mě nejdůležitějším úkazem dětského vidění je možnost rozpoznat dobrého a špatného člověka.

Nédávno jsem měla možnost dostat se mezi děti do školy, když zrovna měly praxi známé tváže ze školy. Dvě naprosto rozdílné holky, o kterých jsem věděla jsem málo. Jedna zamlklá s ulízanými vlasy a brýlemi seděla s dvěma dětmi v kuchyňském koutku a zrovna vyvářeli oběd z plastové zeleniny. Ta druhá byla "velká hipsterka", jak jsem si hned pomyslela. Šperky jako z katalogu a linky přes půlku obličeje. Malovala s několika dětmi obrázky.

Obě na ně byly hodné a usmívaly se, na první pohled byste poznali jen ty vnější rozdíly. Po chvíli však měli zpívat společně písničky a k tomu tancovat v kroužku. Naše hipsterka vybrala písničku "Kočka leze dírou, pes oknem". Vcelku jednoduchá a známá písnička. Vyzvala špuntíky do kruhu a několik se jich nahrnulo. Zpívali, i když jim to vskutku moc nešlo.

Druhá holka s brýlemi poté vyskočila a řekla: "Co kdybysme si tuhle písničku zkusili znovu? Já vám pomůžu." V tu ránu vyskočily všechny děti a některé další přiběhly i z vedlejší místnosti od vařící se polévky. Zpívaly, smály se a třeštily. Byl to nádherný pohled.
O něco později jsem sbírala o těch dvou pár informací a nemusela jsem chodit daleko. Naše hispterka byla opravdu špatný člověk, i když ne třeba k dětem, ale uvnitř ano. Už jen z toho, co jsem na chodbách viděla a slyšela. Naopak druhá holčina byla vskutku fajn človíček, což jsem si už stihla osobně ověřit.

Nejvíce mě rozesmála odpověď jednoho prcka, když jsem se ho zeptala, proč nechtěl k tý holce s velkým řetízkem na krku, odpověděl: "Když ona má na očích takový veliký větvičky." Tím zřejmě myslel oční linky. :D

Je krásné co všechno dětská hlavička vymyslí a rozpozná. Občas bychom se od nich mohli učit.

http://magicnorm.com/kids%20laughing.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama