Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Prosinec 2014

FEHU

14. prosince 2014 v 18:03 | Drápek |  Runy
https://36.media.tumblr.com/32179d28b473e9efa83c0b4faec5dbf7/tumblr_miuvxcrrI11qk4l53o1_500.jpg

Fehu - F - DOBYTEK

Výklad: V dřívější společnosti byl měřítkem majetku právě dobytek. Runě se tedy připisoval veškerý majetek získaný bojem či prací. Majetku v tomto případě musí být dosaženo vlastním úsilím. V souvislosti se snažením symbolizuje runa také energii a tvrdou práci potřebnou k dosažení vytyčeného cíle.

Runy a jejich význam

5. prosince 2014 v 10:48 | Drápek |  Runy
Runy jsou magickým písmem, používaným starými národy již od dávných dob. První zmínky o runách nacházíme již od druhého století před naším letopočtem.

Existuje řada různých runových abeced od starší germánské o 24 znacích po anglosaskou, jež měla původně 28 znaků, ale rozrostla se na 33, a různé severské, dánské a švédské abecedy o 15-16 znacích. Zachovalo se přes 4000 runových nápisů a řada runových rukopisů, většinou ve Švédsku.

Nejčastěji používaný druh runové abecedy je germánský futhark prostý, který obsahuje 24 runových znaků. Název futhark vznikl z významu prvních šesti run - F, U, TH, A, R a K.
http://glenavalon.com/futhark/elderfuthark.gif

Tom dokud se neztratil

3. prosince 2014 v 19:34 | Drápek |  Hudba
Malá dávka zimního potěšení od milého blonďáčka. I když v Británii zrovna nesněží je třeba trochu prohřát ta naše zkřehlá a zlomená srdíčka. :-)
Nechť vaše sluchátka a repráčky poznají, co je to laskavá hudba.


PS: Pomalu a jistě zjišťuji, že jsem pořádně ujetá na blonďáky...a zrovna v okolí jich moc není. Jó ta Británie, ta se má! *brečím a miluji*

Vidět jako dítě

3. prosince 2014 v 9:09 | Drápek |  O někom, něčem...
O tom, že dítě vidí svět mnohem lepšíma a pozornějšíma očima už víme. Většina si však teď řekne: "Já už přeci dítě nejsem, tak proč se takhle dívat na svět?" Ale nejde o to, být dětinský, ale dětský. Vidět v každé věci kousek radosti a hravosti. Užívat si společné chvíle s rodinou a kamarády, které se věkem pouze změnily např. na společné posezení v kavárně místo hraní si s panenkami. Pořád vám to ale přináší radost, no ne? :)
Podle mě nejdůležitějším úkazem dětského vidění je možnost rozpoznat dobrého a špatného člověka.

Nédávno jsem měla možnost dostat se mezi děti do školy, když zrovna měly praxi známé tváže ze školy. Dvě naprosto rozdílné holky, o kterých jsem věděla jsem málo. Jedna zamlklá s ulízanými vlasy a brýlemi seděla s dvěma dětmi v kuchyňském koutku a zrovna vyvářeli oběd z plastové zeleniny. Ta druhá byla "velká hipsterka", jak jsem si hned pomyslela. Šperky jako z katalogu a linky přes půlku obličeje. Malovala s několika dětmi obrázky.

Obě na ně byly hodné a usmívaly se, na první pohled byste poznali jen ty vnější rozdíly. Po chvíli však měli zpívat společně písničky a k tomu tancovat v kroužku. Naše hipsterka vybrala písničku "Kočka leze dírou, pes oknem". Vcelku jednoduchá a známá písnička. Vyzvala špuntíky do kruhu a několik se jich nahrnulo. Zpívali, i když jim to vskutku moc nešlo.

Druhá holka s brýlemi poté vyskočila a řekla: "Co kdybysme si tuhle písničku zkusili znovu? Já vám pomůžu." V tu ránu vyskočily všechny děti a některé další přiběhly i z vedlejší místnosti od vařící se polévky. Zpívaly, smály se a třeštily. Byl to nádherný pohled.
O něco později jsem sbírala o těch dvou pár informací a nemusela jsem chodit daleko. Naše hispterka byla opravdu špatný člověk, i když ne třeba k dětem, ale uvnitř ano. Už jen z toho, co jsem na chodbách viděla a slyšela. Naopak druhá holčina byla vskutku fajn človíček, což jsem si už stihla osobně ověřit.

Nejvíce mě rozesmála odpověď jednoho prcka, když jsem se ho zeptala, proč nechtěl k tý holce s velkým řetízkem na krku, odpověděl: "Když ona má na očích takový veliký větvičky." Tím zřejmě myslel oční linky. :D

Je krásné co všechno dětská hlavička vymyslí a rozpozná. Občas bychom se od nich mohli učit.

http://magicnorm.com/kids%20laughing.jpg