Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Mizející noc...

22. září 2014 v 20:21 | Drápek |  O někom, něčem...
▼ Hvězdy září na noční obloze nad skalním mostem Owachomo v parku Natural Bridges v Utahu. Mezinárodní sdružení pro temné nebe (IDA) označilo lokalitu za první "park s temným nebem".
"Zde vidíte něco, na co jsme už zapomněli," říká správce parku Scott Ryan. "Obnovujete své spojení s oblohou."
http://c.hub.aa.com/issueimages/xlarge/5672.jpg▼ Chicago v noci září pod pláštěm mraků. Většina světla pochází z pouličních lamp ve viktoriánském stylu. I když vytvářejí příjemnou atmosféru, velmi jasné žárovky se do nich nehodí. Navíc většina světla díky tomu putuje k nebi, a tím ani chodcům příliš nepomáhá.


▼ Načervenalá zář Salt Lake City lemuje obzor nad oblastí solných plání Bonneville v Utahu. Na nejvyšším bodu hotelu Luxor v Las Vegas usměrňují zakřivená zrcadla světlo z 39 lamp do jediného paprsku který míří do vesmíru.
"Las Vegas bych klidně nechal svítit, pokud by zůstalo jen u něho." říká Pete Stresser ze sdružení IDA. http://picload.files.wordpress.com/2013/11/bonneville-salt-flats-utah.jpg


▼ Paprsky čtyřiačtyřiceti xenonových reflektorů dramaticky zvýrazňují oblouk z nerezavějící oceli Gateway Arch v St.Louis, rýsující se proti temnému nebi. Kazí-li efekt mlha nebo je-li právě doba ptačích tahů, světla nesvítí.
http://bizgovsoc2.files.wordpress.com/2012/03/2305553511.jpg

SVĚTELNÉ ZNEČIŠTĚNÍ JE ZE VŠECH TYPŮ ZNEČIŠTĚNÍ, KTERÁ KOLEM SEBE MŮŽEME POZOROVAT, PRAVDĚPODOBNĚ NEJSNÁZE ODSTRANITELNÉ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 23. září 2014 v 0:35 | Reagovat

Tie svetlá úplne ničia atmosféru prírody. Je to umelé.
Tu v meste, kde bývam ani moc nevidno hviezdy lebo ulice tú su osvietené. O to viac si vazim keď som u babky na dedine kde je v noci úplná tma a na oblohe svieti milion bodiek:)

2 Daenerys Daenerys | Web | 1. října 2014 v 9:12 | Reagovat

Světla.. Když jsem bydlela ve městě nebyla přes ně vidět ani noční obloha, to se musel člověk opravdu musel snažit, tady na vesnici je to už lepší, ale taky člověk musí zajít za roh, aby něco viděl.. vůbec si nedokážu představit noční oblohu někde ve velkoměstě.. tam musí být světlo jak za dne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama