Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Duben 2014

OMERTA 2.díl

30. dubna 2014 v 21:09 | Drápek |  OmertaStěží jsem dokázala doběhnout na okraj města. Nevěřícně jsem si přečetla ceduli, kde stálo - Berlín. "Proboha, jak jsem se sem dostala?" řekla jsem si. Hlava mě bolela tak, že jsem ani nedokázala pořádně myslet. Bylo mi příšerně zle, a tak jsem vlezla na poměrně klidné nádraží a usadila se na lavičku. S neskutečnou úlevou jsem do ní klesla a dokázala se konečně pořádně nadechnout. Celá jsem se klepala, strachem. Před očima se mi to všechno odehrávalo znovu a znovu. Nedalo se to vydržet. "Musím to sepsat." přišlo mi najednou na mysl. Ani jsem nepřemýšlela, proč to vlastně dělat, musela jsem. Zvedla jsem hlavu a zpozorovala jsem koutek s telefonem a telefonním seznamem. Mé tělo se nečekaně zvedlo. Ještě jsem se rozhlédla, jestli mě někdo nepozoruje a popadla jsem telefonní seznam i s propiskou, která se utrhla z provázku. Rychle jsem odkráčela do menší postranní haly, kde téměř nikdo nebyl. V seznamu jsem našla pár stránek, na kterých bylo jen pár jmen a začala jsem psát. Teď tu sedím a sepisuji. Je čas vypovědět to, nejhorší na co nemohu zapomenout.


OMERTA

28. dubna 2014 v 18:10 | Drápek |  Omerta
Ahoj! Už nějakou tu dobu mi v hlavě leží nápad na parádní příběh, neodvažuji se nazývat to budoucí knihou. :D
Proto jsem se rozhodla začít ho po kouskách sepisovat. Předem říkám, že to nebude snadné ani pro mě, ani pro vás, pokud byste nedočkavě vyhlíželi další díly. Ale to jsem až příliš hlavou v oblacích. :) Nejprve bych vám chtěla osvětlit význam názvu -OMERTA.
Co nám poví tetička Wikipedie...

Omerta = Část kodexu mafie, podle kterého je člen organizace povinen vůči policii a úřadům zachovávat mlčení o všech aktivitách organizace a jejích členech, i kdyby se mělo jednat o jeho nepřátele. Porušení tohoto "zákonu mlčení" bývá trestáno smrtí. Omerta původně znamenala zákon cti, přestože její dodržování bývalo zapříčiněno spíše strachem než ctí a statečností.

Dobrý co? :D

Jauvajs!

21. dubna 2014 v 18:52 | Drápek |  Zápisník
Drahé dámy a slečny, dnešek je den, kdy spolu nejvíce dokážeme soucítit. Kdyby existoval člověk, který by dokázal pohltit bolest, dnes by mu ženy nedaly pokoj. :) Ale ještě že neexistuje, neměl by asi moc příjemný osud.
Také vás tak moc bolí zadek? Mě jo!
Jako první měl tu poctu taťka. Ouvej. Vkradl se v půl osmé ráno! do pokoje a s tichým "Hody, hody..." mě lehce švihl přes zadek. Automaticky jsem tasila prostředníček směrem k němu. V tu chvíli mi nedošlo, že to nemám dělat. :D Taťka začal svým výhružným hlasem: "Tak takhle ty na vlastní krev? HODY, HODY!!" a v tu ránu jsem byla z postele na nohou. :D

Přes den přišla ještě kopa strýčků a bratránek a kamarádi....No prostě...Jauvajs!
Ale za odměnu jsem dostala kopu čokolády a prokrvenou zadnici. :D

Jaký byl váš den? :-)Nikola Tesla - Elektřina z atmosféry?

13. dubna 2014 v 19:42 | Drápek |  O někom, něčem...
http://d202m5krfqbpi5.cloudfront.net/books/1366561721l/17835351.jpgAmerický vynálezce srbského původu Nikola Tesla bude ve světě vždy znám jako vynálezce rádia, střídavého proudu a dálkového ovládání. Za svého života získal řadu důležitých patentů a po celém světě je uznáván jako nejvýznamější elektrotechnický inženýr.

Méně známý je fakt, že tesla po svích předchozích úspěších v oboru touží po objevení dalších a zcela převratných vynálezů. Jedním z nich je například bezdrátová distribuce elektřiny či využití volné energie.

O těchto jeho projektech se však mluví jako o utopických myšlenkách, které nikdy nezrealizoval. To však nemusí být pravda. Podle dostupných zpráv Tesla objevil možnost, jak čerpat energii z atmosféry bez použití elektrických rozvodů! Byl však údajně zrazen vlastním sponzorem, kterého zajímaly jen zisky. Kamnás mohly Teslovy objevy posunout?

Muzikál LUCIE aneb...

10. dubna 2014 v 9:30 | Drápek |  Hudba
http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2013/11/lucie2.jpg

Na konci března jsme s rodinou vyrazili do Prahy, abychom konečně shlédli očekávaný muzikál LUCIE - větší než malé množství lásky. Při cestě z parkoviště do hudebního divadla Karlín jsem se, jako správná vesničanka, ztratila svojí smečce. :D Skutečně jsem to neplánovala, ale věřte či ne, stála jsem najednou před divadlem dřív než zbytek rodiny. Šťastně jsme se nakonec shledali a já měla tu čest vkročit na červený koberec v sále jako první.

"Jde o ambiciózní projekt této nejpopulárnější tuzemské hudební skupiny a Hudebního divadla Karlín, který překračuje hranice zavedených postupů, pracuje s unikátní technologií, filmovými dotáčkami a hlavně s původním příběhem o lásce, bolesti a věcech mezi nebem a zemí. Spojuje drsnost a něhu, vtip a tragiku."


Týnejdžr....

6. dubna 2014 v 16:48 | Drápek |  Koutek pro duši
Tímto článkem nemám v úmyslu poškodit žádnou osobu, jen skládám své myšlenky...
Internet, místo nejlepší zábavy pro nás, pro generaci 21.století. Místo plné her, filmů, hudby, obrázků, myšlenek, názorů a hlavně LIDÍ, kteří tento virtuální svět vytvořili a tvoří dál. Dříve byli počítače určeny, jen k vývojovým výpočtům, nebo k lámání šifer. Dnes dokáží, mimo jiné, lidem i velmi škodit. Různé virusy, kyberšikana a to radši nemluvím o počtu závislých lidí na PC. A tak jsme se dostali k tomu správnému...závislí lidé!
Většinu závislých lidí tvoří mladiství v rozmezí 12-17 let a dospělí do 25 let. Budeme se spíše věnovat vrstvě mladistvých. Kolikrát už jste slyšeli o facebooku, twitteru, YouTube a jiných? Ano, zde a i všude jinde můžete narazit na tzv. zkažené osobnosti. Holky a kluky, kteří mají do mozku zavedený přívod neustálých nových trendů a všemožných předsudků.