Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Nudný stereotyp...

7. března 2014 v 19:53 | Drápek
Taky si, jako já, někdy říkáte, proč chodíte pořád stejnou cestou nebo, že vás tenhle okoukaný nákupák už nebaví? Ano? Ne?
Samozřejmě je to věc individuální, ale jak jsem se tak zamýšlela, co s tím napadlo mě pár tipů, jak si zpestřit jednotvárný život. :)

1. OPRAŠTE STARÉ FOTKY
Když vás přepadne malá depka a pocit, že jen spíte, jíte a učíte se, pak vytáhněte stará fotoalba, či vyhledejte digitální fotky. Oprašte staré vzpomínky a možná vás překvapí, co všechno se událo. Jak jste vyrazili na Sněžku, či jak jste loni dostali pomlázkou pořádně přes zadnici. Možná ten život není zas taková nuda že? :)

2. PROMĚŇTE SVŮJ POKOJ
V této místnosti trávíte spoustu času. Ale ten pocit, když skáčete do peřin! A co teprve do voňavých a krásných peřin! Udělejte ze sebe iteriérového designéra a vyrazte si pořídit nové pokojové doplňky. Co taková ozdobená váza, nové záclony, či barevnou lampičku? To jest prvním krokem, jak odsud vyhnat jednotvárnost. A nemusíte zůstat jen u toho...

3. ADOPTUJTE CHAMELEONA
Nudu odpolední spolehlivě zruší třeba výlet do zoo! I když se vám pokaždé nechce, zkuste to virtuálně! Spousta zoologických zahrad má nainstalované web kamery. Pohled na hravé slůně, či na čerstvě narozenou opičku, tulíví se k mámě, vás vezme za srdce. Při té příležitosti adoptujte i nějaké to zvířátko, třeba chameleona!

4. NEŘÍKEJTE NE
V některých stereotypech si trochu libujeme. Spousta lidí v okolí odmítá technologické vymoženosti. Často říkáme:"Na co čtečku, nní nad knížku!" Nebo:"Nechci aby byl můj mobil chytřejší než já." Ale co když právě tato vychytávka vás bude bavit? Navíc nové věci bystří mozek, a toho není nikdy dost. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 7. března 2014 v 23:44 | Reagovat

S některýma věcma bych souhlasila, dobré nápady. Proměna a osvěžení místa, kde nejvíc pobýváme, proč ne? Stará alba, nebo digitální galerie? v každém se najdou vzpomínky.
Čtečku mám a považuji ji za skvělý vynález,ale pořád dávám přednost knize. Listovat stránkami je pro mě přitažlivější, než mačkat čudly. :-D
Ale čtečka je dobrá alternativa, třeba na cestování, mám ji v tašce do práce, čtu buď cestou, nebo v práci, když mám delší pauzu. :-)

2 Anidea Anidea | E-mail | Web | 8. března 2014 v 23:55 | Reagovat

Když je člověku blbě, pomůže udělat si radost čímkoli... Ale když je člověku FAKT blbě, stejně mu neudělá radost nic. Mě pomáhalo číst a číst a číst. A když jsem se za čas vrátila do skutečného světa ze světa příběhů, už věci tak nebolely... Někde na pozadí se zahojily.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama