Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Co u nás žen muži milují?

16. března 2014 v 15:07 | Drápek |  Koutek pro duši
Ahojky! Jsem tu zas a ráda bych se s vámi podělila o inspirující článek, který jsem nedávno četla. :) Jak nadpis napovídá, jedná se o nás, ženy, a o našem vlivu na muže. Nejsem člověk, který by byl zrovna z těch nejzkušenějších ve vztazích, ale nechat si poradit, neodmítám.

Zde je takový nejdůležitější výňatek:
"Muž miluje, když o ženu může usilovat a když o ni může pečovat a chránit ji. A od ní potřebuje, aby mu dodávala energii a aby ho inspirovala. To ovšem, milé dámy, znamená vše ostatní než makat a dřít. Žena, která vše zvládne sama, se vším si poradí, vše zařídí… už nedává muži prostor pro jeho aktivitu a úsilí. A tím přestává být atraktivní!"

Tento úryvek, myslím, vypovídá o všem. Vzpomínám na případ, kdy má kamarádka byla již 3 roky ve spokojeném vztahu, jenže pak se soci změnilo, když její přítel dostudoval a šel pracovat. Najednou už nemohli být tolik spolu, a tak kamarádka ve snaze se vším mu pomoci a vydobýt si od něj více času, dělala vše, co mohla za něj. Chodila na obědy k jeho matce např...Tohle se však příteli nelíbilo, jelikož vždy když se viděli a on s ní chtěl někam vyrazit, řekla mu že již nemusí. O vše se postarala. On se začal cítit nepotřebný, zužovalo jej to, a tak se, ke kamarádčinu velkému překvapení, s ní rozešel.

"Co je však podstatné, když budete komunikovat s mužem. Neobracejte se na něj s příkazy typu 'jdi tam!' 'udělej prosím to a to'. Ale vyjadřujte své pocity. Tedy 'je mi zima' místo 'zatop prosím'. Nebo 'jsem moc unavená' namísto 'pojďme už domů'. Nechte svého muže, ať sám přijde na to, co má udělat. Díky tomu se bude cítit silný a potřebný, ne slabý a neschopný. Protože když mu dáváte jasná direktiva, jste to vy, kdo ve vztahu přebírá mužskou roli.
Pravidlo je přitom velmi jednoduché. Sledujte, jak se cítíte, a vyjadřujte to. Nejen slovy, ale i celým tělem, tónem hlasu. Dovolte svému muži, ať se o vás může postarat. Když ho necháte být vaším rytířem, bude vás milovat o to víc!"

Pamatujte si, že každého muže přitahuje především šťastná žena.

http://freshblendmedia.com/wp-content/uploads/2012/03/347.jpg

Zdroj:
Mgr. Denisa Říha Palečková
http://zenyzenam.cz/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 16. března 2014 v 17:58 | Reagovat

Ten výňatek, když muž o ženu usiluje - to je čistá pravda! Můj muž mne stále pronásledoval, já mu utíkala, odmítala a pak mne stejně "dohnal" a dnes jsem ráda. Ale je pravda,že říkal, že ho fascinovalo to, že jsem ho hned nechtěla jako většina přede mnou. :-D

2 Anidea Anidea | E-mail | Web | 19. března 2014 v 20:48 | Reagovat

Ta část o usilování, to bych řekla, že je pravdivá, muži jsou od přírody lovci. Což přímo vylučuje, že muž chce o ženu pečovat. Lovci nepečují. Slušný a hodný muž sice touží svou ženu učinit šťastnou, ale zároveň je to on, kdo chce být opečováván. Přinese na zádech kance a očekává, že žena bude šťastná, když pofouká škrábance z lovu, namasíruje mu nohy a z kance mu uvaří guláš. Když na tohle žena přistoupí, učiní muže šťastného a bude mít klidné manželství. Chraň Bůh, kdyby kance přinesla ona.

3 Daenerys Daenerys | Web | 20. března 2014 v 8:11 | Reagovat

Tak to souhlasím, každý chlap má rád když může o ženu usilovat.. teda asi kromě teplých chlapů...
řekla bych, ale že to usilování platí hlavně ze začátku vztahu.. s chlapů se pak často totiž stávají lenoši a spíš chtějí, aby o ně bylo postaráno než, aby se starali oni.. To vidím na svém taťkovi, strejdovi, příteli mé sestry a často jsem to viděla a i na svých partnerech .. Ale naštěstí asi většina mužů není takhle lenivá :-D :-D

4 Caroline* Caroline* | Web | 24. března 2014 v 10:19 | Reagovat

No je to tak, i když jsme určitě schopny všechno udělat samy, je dobré dělat, že ne :D Přítel má vždycky radost, když je v ochranářské pozici, když je pozdě, tak pro mě někam jede abych nešla domů sama, když mám hlad, tak přijede a vezme mě na oběd, když mám těžké věci, nese je za mě atd. A je to příjemné jak pro mě tak pro něj :) Já se o něj starám zase v tom, že mu uvařím něco dobrého, udělám kafe atd. Akorát s těmi příkazy si nevedu moc dobře :D mám pořád potřebu komandovat, mám na čem pracovat :D

5 Verča.. Verča.. | Web | 24. března 2014 v 22:45 | Reagovat

Pěkný článek, má něco do sebe. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama