Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Březen 2014

(Ma)tématická (ne)logičknosti

31. března 2014 v 19:59 | Drápek |  Zápisník
Už je to tak. Matematiku nikdy, prostě NIKDY nepochopím!

Vlastně ani nevím, jestli bych chtěla. Někdy ano. Třeba jako teď. Tenhle týden jí potřebuju pochopit, nutně! Čeká nás totiž čtvrtletka. Jistě velmi oblíbené slovo, které při zaslechnutí nažene husí kůži snad každému. Mě obzvlášť a ještě víc v matice! Fůůj!

Procházím si učebnici zkoumám, exponenciální rovnice, logaritmy, dumám, zkouším, sinus, cosinus...počítám. Dokola a dokola. Dokonce jsem našla v učebnici chybu!! Ale myslím, že se přikloním k teorii, že chybu mám já. :D Víte jak. Bylo by to podezřele snadné.

Věřím, že v matematice JE nějaký systém, nějaká logika. Aspoň trochu. Jenže JAK to může člověk pochopit, když ho učí někdo komu lítají čísla před očima sami od sebe? Nijak!
Fájn, fájn obdivuju učitelku za to, že se to kdy naučila. Že jí to tak jde a dokáže vyřešit cokoliv. Jenže právě! Ona to umí a tak jí nedochází, že my, mladé mozky, to potřebujeme vysvětlit tzv. pro debily. :D A ouha!

Zbožňuju fyziku, protože má daný řád a dané vzorečky, ty se v matice objevují zřídka. Sice jsou to dva předměty na levou mozkovou hemisféru, kterou mám lekce zakrnělou, ale fyzika je prostě jednodušší. Nemusíte odcházet od vzorečku desetkrát než vypočítáte Y nebo X. Mínus a mínus je prostě vždycky mínus a nikdo to neřeší.

Já jsem umělec! Tělem i duší...tak mi Bože odpusť, že neumím matiku a zbav mě jí. :D Děkuji velice!

Math Class by josephR

Inspiruj se krásou STARÉ BYZANCE

25. března 2014 v 10:41 | Drápek |  O někom, něčem...

Styly inspirované historií různých zemí v čele s honosnou byzantskou uštechtilostí, slaví velkolepý návrat! Výrazné blýskavé ornamenty, prošívané záhyby, límečky zdobené korálky, či umělými kameny perfektně sedí luxusním materiálům. V jejich čele stojí samet, hedvábí, satén a balvna. Výrazné zdobné prvky vyniknou nejlépe na dlouhých šatech nebo na koktejlkách. Proto je dobré tento styl uplatňovat spíše na společenském oblečení.
Lace Midi Bodycon Dress
Tyto šaty naleznete ZDE
V obchodě Fifty Plus lze najít spoustu zajímavých kousků. Jedinou nevýhodou je, že obchod není v česku. Připravte si libry.Co u nás žen muži milují?

16. března 2014 v 15:07 | Drápek |  Koutek pro duši
Ahojky! Jsem tu zas a ráda bych se s vámi podělila o inspirující článek, který jsem nedávno četla. :) Jak nadpis napovídá, jedná se o nás, ženy, a o našem vlivu na muže. Nejsem člověk, který by byl zrovna z těch nejzkušenějších ve vztazích, ale nechat si poradit, neodmítám.

Zde je takový nejdůležitější výňatek:
"Muž miluje, když o ženu může usilovat a když o ni může pečovat a chránit ji. A od ní potřebuje, aby mu dodávala energii a aby ho inspirovala. To ovšem, milé dámy, znamená vše ostatní než makat a dřít. Žena, která vše zvládne sama, se vším si poradí, vše zařídí… už nedává muži prostor pro jeho aktivitu a úsilí. A tím přestává být atraktivní!"

Tento úryvek, myslím, vypovídá o všem. Vzpomínám na případ, kdy má kamarádka byla již 3 roky ve spokojeném vztahu, jenže pak se soci změnilo, když její přítel dostudoval a šel pracovat. Najednou už nemohli být tolik spolu, a tak kamarádka ve snaze se vším mu pomoci a vydobýt si od něj více času, dělala vše, co mohla za něj. Chodila na obědy k jeho matce např...Tohle se však příteli nelíbilo, jelikož vždy když se viděli a on s ní chtěl někam vyrazit, řekla mu že již nemusí. O vše se postarala. On se začal cítit nepotřebný, zužovalo jej to, a tak se, ke kamarádčinu velkému překvapení, s ní rozešel.

"Co je však podstatné, když budete komunikovat s mužem. Neobracejte se na něj s příkazy typu 'jdi tam!' 'udělej prosím to a to'. Ale vyjadřujte své pocity. Tedy 'je mi zima' místo 'zatop prosím'. Nebo 'jsem moc unavená' namísto 'pojďme už domů'. Nechte svého muže, ať sám přijde na to, co má udělat. Díky tomu se bude cítit silný a potřebný, ne slabý a neschopný. Protože když mu dáváte jasná direktiva, jste to vy, kdo ve vztahu přebírá mužskou roli.
Pravidlo je přitom velmi jednoduché. Sledujte, jak se cítíte, a vyjadřujte to. Nejen slovy, ale i celým tělem, tónem hlasu. Dovolte svému muži, ať se o vás může postarat. Když ho necháte být vaším rytířem, bude vás milovat o to víc!"

Pamatujte si, že každého muže přitahuje především šťastná žena.

http://freshblendmedia.com/wp-content/uploads/2012/03/347.jpg

Zdroj:
Mgr. Denisa Říha Palečková
http://zenyzenam.cz/

Obyčejný život.

14. března 2014 v 20:08 | Drápek |  Koutek pro duši
Když se řekne obyčejný život....
Co se vám vybaví? Někdo vidí před očima smutek, chudobu, či dokonce smrt. Ano, to k tomu bohužel často patří, ale jiní pohlížejí na obyčejný život, jako na dar. Dnes jsem nad tím celý den uvažovala.

Uvědomila jsem si, že chci obyčený život! Nepotřebuju být slavná, bohatá, či nejkrásnější k tomu, abych byla šťastná.

Chci mít hodného muže, děti, zvířata. Chci chodit po louce. Chci kreslit, poslouchat hudbu. Chci pozorovat, naslouchat a uvědomovat si. Chci hladit svojí kočku a dívat se jí do očí. Chci utírat prach na vlastních poličkách. Chci cestovat. Chci skákat panáka, chci si dát panáka. :) Chci pěstovat. Chci slyšet. Chci milovat. Chci dýchat. Chci žít!

Obyječný článek o obyčeném životě.


Drápkovi spiklenci slasti II. -> ZRNÍ

12. března 2014 v 20:01 | Drápek |  Hudba
Dámy a pánové! Dovolte mi, abych Vám představila naprostou slast, kterou denně dopřávám svým uším, srdci, očím, tělu, duši a v podstatě všemu, co se semnou váže...Ano, ani rodina tomu neuteče. :)


Prosím potlesk pro kapelu ZRNÍ!


Lehce pozoruhodné jméno kladenské kapely hrající FOLK ROCK napovídá, že skupina svými texty nejen vybízí k zamyšlení nad vícesmyslností, ale poukazuje též na rovnocennost s námi, obyčejnými "smrtelníky". Držitelé Anděla za Objev roku jsou Jan Unger (zpěv, kytara, flétna), Jan Juklík (kytara, zpěv), Jan Fišer (housle, zpěv), Jan Caithaml (baskytara, zpěv) a Ondřej Slavík (bicí, akordeon, beatbox, zpěv).

Někdo, nebo nikdo?!

12. března 2014 v 19:32 | Drápek |  Koutek pro duši

V krásném slunečním odpoledni jsem vyrazila na kolo a melancholičnost soumraku mě dovedla k otázkám na vlastní JÁ.

Jedna část mi říkala: "Vždyť nic nejsi, nemáš žádný diplom, žádnou školu...naprosto nic." A druhá část se s ní neustále přela: "Na to zapomeň. Má všechno! Skvělou rodinu, kamarády, je obklopená přírodou, zvířaty! Má to, co potřebuje!" V minutě se hádám s vlastním já, které se mě před sebou samou snaží uhájit. To mě dovedlo až k slzám. Seděla jsem na kraji rybníka a nezmohla se na nic jiného.
Poslouchám ptáky. Jejich osobitý zpěv. Každý z nich má svou vlastní píseň. Tak jako my máme svůj OSOBNÍ PŘÍBĚH.
Mám pocit, že mohu obdivovat jen krásu Země, ale ne tu svou. Neboť přes zeď strachu žádnou nevidím.

Nudný stereotyp...

7. března 2014 v 19:53 | Drápek
Taky si, jako já, někdy říkáte, proč chodíte pořád stejnou cestou nebo, že vás tenhle okoukaný nákupák už nebaví? Ano? Ne?
Samozřejmě je to věc individuální, ale jak jsem se tak zamýšlela, co s tím napadlo mě pár tipů, jak si zpestřit jednotvárný život. :)

1. OPRAŠTE STARÉ FOTKY
Když vás přepadne malá depka a pocit, že jen spíte, jíte a učíte se, pak vytáhněte stará fotoalba, či vyhledejte digitální fotky. Oprašte staré vzpomínky a možná vás překvapí, co všechno se událo. Jak jste vyrazili na Sněžku, či jak jste loni dostali pomlázkou pořádně přes zadnici. Možná ten život není zas taková nuda že? :)

2. PROMĚŇTE SVŮJ POKOJ
V této místnosti trávíte spoustu času. Ale ten pocit, když skáčete do peřin! A co teprve do voňavých a krásných peřin! Udělejte ze sebe iteriérového designéra a vyrazte si pořídit nové pokojové doplňky. Co taková ozdobená váza, nové záclony, či barevnou lampičku? To jest prvním krokem, jak odsud vyhnat jednotvárnost. A nemusíte zůstat jen u toho...

3. ADOPTUJTE CHAMELEONA
Nudu odpolední spolehlivě zruší třeba výlet do zoo! I když se vám pokaždé nechce, zkuste to virtuálně! Spousta zoologických zahrad má nainstalované web kamery. Pohled na hravé slůně, či na čerstvě narozenou opičku, tulíví se k mámě, vás vezme za srdce. Při té příležitosti adoptujte i nějaké to zvířátko, třeba chameleona!

4. NEŘÍKEJTE NE
V některých stereotypech si trochu libujeme. Spousta lidí v okolí odmítá technologické vymoženosti. Často říkáme:"Na co čtečku, nní nad knížku!" Nebo:"Nechci aby byl můj mobil chytřejší než já." Ale co když právě tato vychytávka vás bude bavit? Navíc nové věci bystří mozek, a toho není nikdy dost. :)


ZRNÍ - aneb nakrm mě i dnes

6. března 2014 v 15:57 | Drápek |  Hudba

Dnes bohužel nemám čas napsat více o této zazračně nalezené kapele. Rozhodně bych jí zařadila mezi další Drápkovy milence, jelikož božskost této folk-rockové skupiny nelze popsat ve spěchu.
Je to na delší, slastné povídání.
Tak příště a zatím slyšte, slyště ochutnávku!

Zraněné...

6. března 2014 v 15:48 | Drápek |  O někom, něčem...
Už od už od spousty přátel jsem slyšela, jaké to je, když jim ublíží milovaná osoba. Popisovali stavy bezmoci, kdy jim mozek naprosto vynechával a naopak stavy, kdy se mohli zbláznit z té kupy myšlenek...šŠÍLENSTVÍí! Nikdy jsem přesně netušila, necítila to, co oni. Až dnes jsem však zjistila, že jsem jim vlatně předtím nikdy neporozumněla.

Jaké to tedy je, když vás zraní člověk, na kterém vám opravdu hodně záleží?
Vlastně nijaké. Nedokážu to přesně popsat. Vaří se ve mě krev, v myšlenkách se honí otázky, tolik otázek, ale já je přesto neslyším. Nerozumím jim. Nechci rozumnět. Cítím, jak mi při každém pohybu pulzuje lebka a já cítím, že mi každou chvílí uteče mozek ušima. Ale ve skutečnosti necítím nic. Nic a všechno zároveň.