Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Feministky?

18. února 2014 v 10:11 | Drápek |  O někom, něčem...
Každý z nás už tento pojem v životě potkal. I já. Ale doteď jsem moc nevěděla, co všechno to vlastně skutečně obnáší.
Objasníme si, co je to vlastně feminismus? Feminizace probíhá dlouho, předlouho. Feministka je každá žena, která žije vlastní život, ať už jako matka pěti dětí v domácnosti, pracující žena s třemi nebo někdo, kdo děti nechce vůbec. Žijí život, pro který se rozhodly, a i když okolnosti jsou mršky, hlavní je, že jim mužský protějšek nediktuje denní řád.

Tento náhled by byl ještě v pořádku, pokud by se ve světě nerozmáhala vlna extrémistek, které každé poplácání po rameni nebo po zadku odmění výhrůžkou nebo si nenechají podržet dveře...atd.

Problém proudí často z toho, že několikrát ženská narazí na nesprávného chlapa. Bum a je to! Ale tak to bývalo vždycky a vždy to tak bude, nedá se svítit. Jenže některé chytrolíny hned soudí, že VŠICHNI chlapi jsou k ničemu a že raději budou samy za sebe. STOP CHYBA! Takhle to řekne tisíc žen a tisíc chlapů zůstane navždy samo. Nechápu feministky, nechápu...A nemyslím si, že se měly narodit jako chlapi. Copak ti se chovají takhle extrémně odtažitě a výbušně? Ne.

Chápu, když chce být žena soběstačná a silná. To jsme ale uvnitř každá. Možná některým to chvíli trvá, avšak také k tomu dojdou. Vždyť je to tak krásné nechat se ochraňovat a rozmazlovat. Být milována. Být ta malá růže, která rozkvétá v dlaních svého muže a odměňuje jej svou vůní a vřelostí. :)

Slovo na konec. Neříkám, že všechny feministky jsou stejné, obořuji se jen vůči extrémistickému hnutí feministek. Ty už se musí opravdu nudit. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anidea Anidea | Web | 18. února 2014 v 11:00 | Reagovat

On ten extremismus pramení i z toho, že rovnoprávnot žen je zatím nová a nedokonalá a je potřeba ji vstřebat. Každá dříve těžce diskriminovaná skupina stále trpí komplexy a následky a často to kompenzuje extrémizmem, třeba černoši... Ale se vším, co píšeš souhlasím. Jen je ve mně trochu škodolibosti a mám radost, když žena předčí muže a to jsou právě ty histortické komplexy. Dodnes mě může ranit mrtvice, když se třeba dočtu, že např. ve Švýcarsku vybojovaly ženy volební právo až v sedmdesátých letech minulého století.

2 Vendy Vendy | Web | 6. března 2014 v 19:00 | Reagovat

V něčem je feminismus dobrý, ale řekla bych, toho dobrého je tak 10%.Zbytek se topí ve zmatcích. Aby byla žena uznávaná třeba v oboru, musí dřít dvakrát tolik, co chlap. Platové ohodnocení je vždycky znevýhodněno u žen. Navíc se musí potýkat mnohdy s namáhavou prací (zvedání těžkých břemen, ono je sice dáno, že žena by neměla zvedat břemena těžší než 15 kilo, ale když jsi v práci, tak chlap, pokud je dostatečně primitivní a škodolibý, řekne, jsme si rovni, tak táhni (a srůstej, abych citovala jednu hlášku ze Severního pólu :-D), čili, zvedej si to sama.
Určitý feminismus potřeba je, s tím souhlasím. Ale že by to měly ženy v minulosti tak špatné, si nemyslím. Možná nebyly feministky a byly v domácnosti, ale pokud byla ženská chytrá jen trochu, byla tím krkem, který kroutí hlavou. Ženy musely být rafinované. Triky a intrikami dosáhly svého, chlapi se cítili polichoceni a jako kingové a vydělali na tom všichni.
I když, vyjímky asi byly, tak jako všude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama