Autorka blogu se předem omlouvá za možnou nepřehlednost svých článků, 
jelikož myšlenky proudí rychleji než její prsty.
Děkuji za pochopení.

Listopad 2013

Desatero sv. Františka z Asissi

25. listopadu 2013 v 10:57 | Drápek |  Koutek pro duši

01. Buď člověkem uprostřed tvorů, bratrem mezi bratry.
Když už si najdeš kamarády, tak ať jsou opravdoví! Nebav se s někým jen proto, že má super bejvák, peníze a dává ti hezký dárečky. Dívej se, poslouchej, čiň dobro....

02. Jednej se vším stvořeným bytím s láskou a úctou.
Jak už jsem zmínila, vnímej! Usmívej se, pomáhej...Nic na tom není, když pomůžeš starší osobě z autobusu, nebo přispěješ bezdomovcům na jídlo. Vše se ti mnohonásobně vrátí, jen to nemůžeš očekávat hned.

03. Tobě byla svěřena země jako zahrada: Pečuj o ni s moudrostí.
Je lepší vypěstovat si vlastní zeleninu a ovoce. Udělá ti to radost a navíc, pokud procházíš nesnadným obdobím, tak tě to vytrhne s láskou ze špatným myšlenek. Sice se blíží zima, ale květináče do pokoje se dají stále zakoupit.


04. Starej se o člověka, zvíře, bylinu, vodu a vzduch, aby země nezůstala zcela bez nich.
Nestačí zvířátka jen krmit. Bez lásky zahynou...a to neje zvířátka! zauvažuj někdy tom, co vlastně pro druhé děláš...nebo neděláš?

05. Užívej věci s mírou, protože marnotratnost nemá budoucnost.
Vzpomínáš, jak dopadl Harpagon v komedii spisovatele Moliéra? Byl to lichvář a necitelný lakomec. Za jeho činy mu odcizili majetek a nic mu nakonec nezbylo. Važ si všeho, co máš, ať je toho sebemíň.

06. Je ti dáno poslání odhalit mystérium pokrmu: Aby se život naplnil životem.
Nežijeme, abychom jedli, ale jíme abychom žili. To samé platí o činech.

07. Přetrhni uzel násilí, abys porozuměl, jaké jsou zákony existence.
Uzel násilí, proti druhým. Nehleď jen a sebe a své potřeby a chtíče!

08. Pamatuj, že svět není jen odrazem tvé představy, ale nosí v sobě vyobrazení Nejvyššího Boha.
Nemusíš být zrovna věřící, aby jsi porozumněl. Na všem, co vidíš nemá podíl jen a pouze člověk.

09. Když porážíš strom, nechej jeden výhonek, aby život pokračoval.
Nejen ty dýcháš...jak by ti bylo, kdyby tě někdo chtěl připravit o život?
10. Našlapuj na kameny s úctou, neboť každá věc má svou hodnotu.
Jako známé pořekadlo - Nečiň druhým, co nechceš, aby činili tobě.

Stát - město - čtvrť - ulice - škola - chodba - MOJE TŘÍDA

25. listopadu 2013 v 10:23 | Drápek |  Drápek
Jak to máte se svojí třídou vy? Usmívající se Jste skvělá parta, nebo mezi sebou spíš tak přežíváte? Já měla v životě tři třídy...na prvním stupni, na druhým stupni základky...a teď na střední. Základku jsem protrpěla s fyzickým a hl. psychickým šikanováním...ale teď...Teď, díkybohu, jsem našla konečně skvělou třídu! Mám boží spolužáky a díky za to!

Děkuji za to, že mám tak super spolusedícího!Lepšího jsem si snad nemohla přát! V životě jsem nenašla někoho, kdo by byl semnou tak sehraný v přehazování taháků a radění, když hlava je prázdná. Dokážeme si poradit, i když zabijácké oči učitele míří přímo na nás. Je to paráda, když ho pozorujete a on se pořád usmívá.Usmívající se Je to takovej stydlín. No spíš býval...teď už se otrkal. Ale i tak je stále nejhodnější. Usmívající se Mám ho ráda!

Děkuji za mojí milovanou Moňulínu!
Ona je kamarádka, kterou jsem v životě hledala. Poslouchá mě, směje se semnou, je šílená a to žeru, kouká semnou na hezký zadky kluků..NevinnýSmějící seV životě jí nepřestanu otravovat! Mám jí moc ráda!

Dál už konkrétně jmenovat nemůžu...Tohle jsou dva nejvyšší z nejvyšších! Mrkající

Můžu říct jen to, že mám hrozně ráda kluky v naší třídě...ať už na některém jen něco, nebo všechno...Každý je svůj a je s nimi sranda! Třeba ti dva, co sedí předemnou...Teploušci naši. Smějící se Kulihrášci, jak si říkají.Další je náš velký polštář, svůdník, striptér...atd. Smějící se Není třeba uvádět detaily.

Jako poslední skupinu udávám náš drbací koutek..."Blondýny" Smějící se Bavím se s nimi normáně. Jsou v pohodě, za což jsem moooc ráda, protože s podobnýma jsem měla vždycky problémy. Samozřejmě je mezi nimi jedna výjimka, která spíš ale žárlí...Jenže to není moje chyba. Ona nedokáže ani otevřít oči, aby se měla čemu zasmát...nedokáže otevřít pusu, aby vypustila hezk slova do éteru..Stává se.

Toť shrnutí..Usmívající se Musela jsem se s vámi podělit o to, že je mám tak ráda. Možná spíš pochlubit. Nevinný

Novou cestou

25. listopadu 2013 v 9:43 | Drápek |  Koutek pro duši
Našla jsem pro vás opravdu povzbuzující článek. S povolením autora se s vámi o něj podělím. :)
>>>

Víra Tvá Tě uzdraví
Slunce se pomalu odpoutává od aspektu Neptuna, nejasností, pasivních až apatických pocitů. Stále se na úrovni nevědomí dějí hluboké a zásadní proměny. Silnějším aspektem v tomto týdnu je Slunce v trigonu s Uranem. Otevírá se nová cesta, nové poznání, vědomí. Začíná vše plynout v rychlosti, svobodě a lehkosti. Uran podporuje změnu, daleké cesty, nové projekty, nové plány, pravdu, vize, spontánnost a svobodu. Otevírá se nové uvědomění, rychlý úsudek, prožití nové pravdy, které promění v budoucnosti vaši realitu. Nyní se to ukazuje v oblasti impulsu nových vizí. Objeví se více odvahy, optimismu, přímosti a svobody.

Jsi fatalista?

25. listopadu 2013 v 9:40 | Drápek |  Koutek pro duši
Fatalista, jak je všem známo, je člověk, který zastává názor, že vše je vlastně už předurčeno a člověk to může ovlivnit jen zlehka. Já osobně věřím na osud. Někdy víc a někdy míň. Poslední měsíce mě však přesvědčují, že vše není jen v rukou osudu. Ten vám pomůže jen když už na nic sami nemáte sílu a vzdáváte to. Jenže...ne vždy se na osud lze spolehnout jen ve špatných dobách. V životě dokáže zamotat události opravdu skvostně.

A co nebo kdo vlastně osud je?
Někdo je přesvědčený,že je to Bůh. Jiný v tom vidí činnost andělů, či jiných vyšších bystostí. Jiný má osud za sílu, která mu hodí pod nohy klacek, aby spadl do náruče své lásce.

"Všichni lidé, s nimiž se setkáváme, mají své osudy, které ovlivňují jejich chování, ale na to příliš málo myslíme. Očekáváme, že budou reagovat tak, jak bychom zareagovali na jejich míste my, a proto jim v naprosté většině případů nemůžeme rozumět, nemůžeme je pochopit ..."
- Johannes Mario Simmel

Tenhle pán to moc dobře vystihl.

A jedna věc na závěr.....Pouze vaše povaha dokáže hýbat osudem. Usmívající seI. Minuta, kdy se zastavila Země.

14. listopadu 2013 v 14:39 | Drápek |  Zápisník
Rozhodla jsem se založit novou rubriku, ve ktré bych se s vámi občas podělila o vtipný, napínavý, či naopak hrozný zážitek dne. Příběhy z mého života, při kterých jsem málem dostala infarkt. Smějící se Znáte to...

Třeba jako dneska. Bíle dvreře hlásající nápis "Třída G2". Ty krásné zelené stěny ve mně obvykle vyvolávají pocity klidu a míru. Ale teď ne, teď se mi smějí. Je jim naprosto jasný, že jsem se tu pitomou fyziku nenaučila. Třináct bušících srdcí a třináct papírků se jmény v krabičce. "Tak kdopak to asi bude?", položila klasicky tupou otázku učitelka. Kouká hladově komu by zavařila mozek, jako když částice zavaří motor. Jako když voda dosáhne své teploty varu.Smějící se "Prosím ne, prosím ne..", melu si v hlavě. ZAZNÍ MOJE JMÉNO. Zvednu hlavu a překvapený obličej hlásá to, že jsem se asi právě podělala. V duchu přemítnu všechen ten čas, který jsem zbytečně věnovala učení na písmeky, abych po téhle pětce mohla mít zase klasickou dvojku na čtvrtletí, místo skoro dosažené jedničky! Teda...nejsem žádný šprt! Jen mě fyzika vcelku baví a 1 by mi fakt udělala radost. Naštvaně mrsknu pero do penálu a vyrážím po koberci posměchu přímo před tabuli. "Tak nám řekni, jaké máme termodynamické soustavy?" Uch! Třídou se rozšustí otáčející se listy sešitů. Přemýšlím....fakt se snažím! Grrrrrr! Ale přijde mi že celou třídou zní jen to, co mám teď v hlavě: "Cinky...cinky linky, cinky." Smějící se Zatraceně....Dusila mě. Doslova mě tam dusila asi čtvrt hodiny. Už mi bylo všechno ukradené, když tu se zeptala na teplotní stupnice. V hlavě konečně rozehřálo vodivé wolframové vlákno a já si na vše vzpomněla. Omlela jsem to všechno pátý před stošestý. Smějící se A hrdě jsem odešla se dvojkou. *FAMFÁRY*

Ale aby toho ještě nebylo málo, oznámila mi, že na čtvrtletí chytnu stejně dvojku. Fájn..dobřé, dobřé....
Díky ti, tupče!


Sundej Adidas a uvidíš až do duše.

13. listopadu 2013 v 18:46 | Drápek |  Koutek pro duši
Určitě je každý z vás zná, každý je potkal něčí je to kamarád. V tomhle článku bych se chtěla s vámi podělit o svůj názor na lidi "s adidaskou", jak s oblibou říkám. Nemám potřebu se někomu vysmívat, ani ho urážet. Je to jen moje vlastní dumání nad tím, proč se tak moc chtějí lišit a tak moc mít to nejlepší.

Takoví lidé rádi nosí styl á la hoper, modern cat atd...Růžové bundičky, čapky visící až na ramena, podprsenky zvědavě vyhlížející pod průhlednou blůzkou, zlatý řetězy...a další.
Styly vcelku hezké a někomu dokonce dokonale pasující, ale většině lidí nesedí. Pár mích přátel rádo nosí tento styl, ale patří ke krásným výjimkám, že jim sedí a umí ho nosit takovým způsobem, že nepůsobí, jako namyšlené články davu. Valná většina obdivující tento styl však bohužel moc rozumu do hrsti nepobrala a kompenzují si to právě tím oblečením, které pak působí na ostatní, jakože "luxusně" a tím je nějakým způsobem přitahuje. Naštěstí je to tak, že tito odvážlivci nosící nejnovější wayfarerky přitahují ty samé typy. Snad jen o fous zbabělejší, ty kteří ještě naštěstí nenašli obvahu zapnou zip u kalhot "nasrávaček".

Jednoduše řečeno...Podle mě mají tito lidé velké problémy nebo netuší, jak si poradit s vlastním životem. To a mnoho dalšího si kompenzují tvrďáckým stylem nebo, již zmíněným, hip-hop stylem a dalšími. Chtějí si mermomocí najít přátele, ať už dobré nebo jen dočasné, to je jim ukradené. Když jdou naproti vám a vy jste pro ně naprostá troska(tak jako já), ještě se za vámi drze otočí a div jim na místě nevyskočí oči z důlků. Vždy úplně slyším, co si myslí: "Proboha, a ta tu může žít?"

Neumím moc dobře vypisovat svoje myšlenky, honí se mi v hlavě tak rychle, že se často divím, jakože je nohy nebolí. Snad jen dodám, že je mi opravdu líto těchto bytostí. Měli svou šanci, ale jen málokdo si to uvědomí včas. V čas když je ještě možné najít jinou cestu. Být někdo úplně jiný a přinést světu další krásné světlo, které pod stíny "monster" již téměř vymizelo.

Ať jsi ten nebo ten věř, že ne vždycky to, co děláš je zrovna to nejlepší. Najdi si přítele, který ti poví: "Kámo tak to se ti nepovedlo." a nebo: "Já zírám, jsi fakt skvělá/ý."


(c) by Jemmynen

Stres, depky. Jak na ně snadno a rychle.

9. listopadu 2013 v 18:46 | Drápek |  O někom, něčem...
Deprese, stres, smutek...škola, láska atd. Může být spousta špatných období a všemožné důvody, ale jen při jednoduchá řešení Smějící se
> PITNÝ REŽIM - se velmi náročném období byste měli vypít min. 3 litry minerálky, bylinkového čaje, či obyčejné vody

> SPÁNEK RELAX - pořádně spi, ne celý den, stačí min8 hodin, ale kvalitně.
K dobrému spánku pomáhá meduňkový čaj hodinu před spaním. Relaxuj třeba jen v autobuse, nebo když máš čas ve škole o přestávce. Koukej z okénka...vypni mozek. Usmívej se.

> ZBRAŇ JMÉNEM HORČÍK - dostatek hořčíku vám pomůže hravě se vypořádat a vyhrabat ze špatných pocitů, přecitlivělosti, podrážděnosti...Najdete ho v luštěninách, listové zelenině, mořských rybách, ořeších, banánech a dalších. Můžete zvolit i metodu "dva v jednom" a postaret se o tekutiny i hořčík naráz. Z minerálek tělo vstřebává minerály mnohem snáze než z jídla.

Kdo je Drápek?

9. listopadu 2013 v 10:10 | Černý drápek |  Drápek
Zdravíčko!

Malý černý drápek je osůbka, která se začala vyvíjet poměrně nedávno. Jsou tomu asi dva roky a může za to změna školy. Tzv. přesun na vyšší level, jak tomu s oblibou říkám. Usmívající se Prozradím vám, že jsem zcela obyčejná, usměvavá holka. Optimismus se u mě začal vyvíjet, ale teprve při-bliž-ně před měsícem. Smějící se A řeknu vám, že není nic lepšího, než když jste pořád dobře naladění. Ani pětka z matiky vás nepřekvapí a test s tou červenou známkou berete od učitelky s úsměvem. > Jak já matiku nenávidím. Smějící se Žiju tady na našem "polosvětě" už řádku let. Proč polosvět? Protože už tu nejsme jen my lidé, zvířátka a rostliny. Žijou zde i zmutovaní lidé a je jich BOHUŽEL naprostá většina. Jak mladí, tak i staří už zapomínají na ty správné lidské hodnoty. A k to by jsme nebyli lidé, abychom taky neničili náš svět. Jen málo z nás si opravdu uvědomuje, že Zemi máme jen jednu a život také jen jeden.

To je taky důvod založení tohoto bločku. Usmívající se Chtěla bych s vámi sdílet svoje (ne)všední radosti a třeba vám ukázat i cesty, kterými je možné se vydat. Ukážu vám, že i když jste teprve puberťáci, či mladí dospělí...jde si život užívat i bez zbytečných depresí a nebo, že se z nich jde snadno vyhrabat.

Pevně tedy doufám, že tohle není první článek, ze série zbytečností na světě.
Zdraví Drápek!